• Home
  • Новини
  • Львівська прем'єра експериментального фільму "Божественні"
Дата: 23 листопада 2019 о 17:00
Адреса: Кінопалац "Копернік", м. Львів, вул. Коперника, 9
Детальніше про фільм

Номінант на премію "Найкращий документальний фільм" року за версією кінокритиків показали у Львові. 

Фільм про самих себе чи про людей, яких ви можете раптом зустріти на вулиці — це завжди цікаво та весело. Можливо, ви щось зрозумієте про себе чи про країну загалом.

Фільм є документальним дослідженням зв’язку людини з простором її проживання, стереотипів, які українці визнають та приймають.

Це антропологічна мозаїка без головних героїв і цілісного сюжету, але яка пульсує енергією, іронією та прихованих сенсів.

Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський пише, що емоційне сприйняття цієї бувальщини переважує професійне, кінокритичне, абсолютно захоплюючи специфічним поглядом Романа, який, власне, робить чудернацький сенсовний кульбіт, адже в кадрі його камери зовсім не божественні створіння, а радше — божевільні. Бійки, галасливі тітки, чоловіки, які кусають собак, дівчата з хрестами на ногах, п’яні, що хочуть об’єднати Москву з Одесою, і просто п’яні, що сидять під дощем навпроти столику з напоями. Це і смішно, й сумно, бо загалом це все нас оточує, нас складає, і є великою мірою нашим буттям.
Роман Бордун є інженером і фотографом, а цей фільм — його дебютна робота, яка вже розбурухує глядачів і критиків за межами України. Наприклад, на фестивалі Dok Leipzig.

Дні українського кіно 2019 (тізер)